Вправи на фітболі для вагітних

Вправи на фітболі для вагітних

 

Користь занять на фітболі для вагітних

Крім того, що фітбол допомагає підтримувати тіло вагітної жінки у формі, він також несе велику користь для здоров'я мами та малюка.

Гімнастика для вагітних на фітболі несе таку користь:

  • ● Зняття навантаження на хребет та формування постави;
  • ● Зниження м'язового тонусу в області хребта;
  • ● Зміцнення судин, покращення роботи серцевої системи;
  • ● Збагачення киснем внутрішніх органів;
  • ● Запобігання пролапсу матки та проблем із сечостатевою системою.

Найбільшим плюсом занять з м'ячем для фітнесу є розвиток та тонус м'язів у ділянці промежини, що дозволить уникнути травматизму під час пологів.

Купити фітболи для вагітних ви можете в нашому інтернет магазині.

Фітбол для вагітних

Особливості гімнастики для вагітних на фітболі у залежності від терміну

Незважаючи на те, що заняття на фітболі для вагітних дуже корисні, існують деякі правила та обмеження, які стосуються кожного з триместрів.

Перший триместр

На цьому терміні заборонені сильні навантаження, які можуть сприяти викидню. Тому рекомендуються легкі вправи для розминки, перекати і нахили. Рекомендовані зони, на які можна звернути увагу – стегна, ноги, плечі. Забороняється тиснути м'ячем на черевну область, а також використовувати вправи з ривками.

Другий триместр

Оптимальний час для застосування фітболу. Акцент варто зробити на черевні та спинні, а також м’язи малого таза. При цьому вправи на животі краще не проводити, а на спині використовувати не більше трьох підходів.

Третій триместр

Складається з навчання, як застосовувати м'яч у пологовому процесі. Зменшується час роботи з м'ячем, рекомендується використовувати його не частіше, ніж три рази на тиждень. Також рекомендовано проводити тренування під наглядом лікаря або сертифікованого тренера.

Найкращі вправи на фітболі для вагітних

Ми підібрали для вас найбільш дієві та ефективні вправи для вагітних дівчат із використанням фітболу.

1. Розтяжка

Зайняти сидяче положення поверх м'яча, після чого розвести ноги та розставити стопи у різні боки. Правкою рукою необхідно тягнутися до лівої ноги, а лівою – навпаки, до правої. Це сприяє розвитку м'язів стегон, спини та плечей.

Кількість повторень: 10.

2. Зміцнення спини

Як і в попередній вправі варто сісти на м'яч, спираючись на нього долонями. Далі здійснюйте легкі рухи тазом вліво-вправо і вперед-назад. Після переходьте до обертальних рухів стегнами.

Кількість повторень: 10.

3. Зміцнення стегон

Для цього необхідно постелити килимок для фітнесу, а потім сісти на нього, відкидаючись спиною назад, роблячи упор на лікті. М'яч розміщується між колінами і щільно стискається, після чого ноги періодично розслаблюються та вправа повторюється знову.

Кількість повторень: 4.

4. Тонус для плечей

Необхідно прийняти положення стоячи, стиснувши м'яч у витягнутих руках. Потім поступово посилювати й послаблювати силу стискання, перекочуючи інвентар з боку в бік. Також вправу можна виконувати сидячи, хитаючи м'яч по підлозі.

Кількість повторень: 8.

5. Нахили

Сідайте на фітбол, переконавшись, що положення максимально зручне. Потім, витягнувши руку вгору, робіть нахили убік. Вільна рука повинна упиратися ліктем у область розведеного стегна.

Кількість повторень: по 5 на кожну руку.

6. Розтяжка спини

Постеліть килимок для фітнесу та встаньте на нього колінами. Перед собою встановіть м'яч, нахиліться та торкніться його долонями. Потім, відкочуючи інвентар уперед, прогніться у попереку, після чого поверніться у початкове положення.

Кількість повторень: 20.

Фітбол для вагітних

А фітбол для занять на будь-який смак ви знайдете у каталозі Way4You!

 

 

Перейти в каталог