Які бувають види гирь і як правильно вибрати гирю

Які бувають види гирь і як правильно вибрати гирю

 

Різновиди та особливості гирь

Стандартно гирі поділяються на дві основні категорії – базові та професійні. Останні мають однакові параметри – висоту, діаметр ручки та матеріал корпусу, що дозволяє натренуватися одразу на інструменті, який буде використовуватися під час змагань. Аматорські мають більшу різноманітність, можуть бути цілісними або набірними, дозволяють набирати вагу та підбирати рівень навантаження відповідно до рівня підготовки. Купити гирі ви можете в нашому інтернет магазині.

Проте основна класифікація поділяє гирі за матеріалом, який визначає їх ключові характеристики.

Чавунні гирі

Чугунні гирі

Стандартний варіант для гирьового спорту – це чавунні гирі. Чавун, як і будь-який інший метал, це гарний вибір для роботи з вагою. Вони мають набагато більшу щільність, ніж інші, а ще якісно розподіляють навантаження. Крім того, чавунні вироби часто мають менші габарити за тієї самої ваги, що й інші. З плюсів чавуну варто відзначити також і довговічність виробу, на який не впливає погода та зовнішні фактори.

Гумові гирі

Можуть створюватись з будь-якого матеріалу, проте головна відмінність при цьому – покриття з якісної гуми. Деякі моделі можуть мати гумову ручку або дно, інші вкриваються нею повністю. Такі вироби розраховані на домашнє застосування, оскільки розроблені для захисту покриття підлоги від пошкодження, а також на зниження рівня шуму під час тренувань.

Пластикові гирі

Пластикові гирі

Найпростіший варіант для спорту. Пластикові гирі представлені корпусом з ABS матеріалу, внутрішня частина якого заповнюється наповнювачем. Як правило, у його ролі виступає пісок, полімер або стружка із металу.

Серед переваг такого інструменту – це низька ціна. Однак варто пам'ятати про те, що пластик – матеріал, який швидко зношується, а також легко може тріснути під час тривалої експлуатації.

Вінілові гирі

Один з різновидів гумових інструментів – це вінілова гиря. Вона є часто компактним, з невеликою вагою, виробом, який вкривається за допомогою вінілу. Він не тільки допомагає знизити рівень шуму під час тренувань, але й перешкоджає ковзанню інструменту у вологій долоні спортсмена.

Рекомендації щодо вибору правильної гирі

Збираючись зайнятися спортом та придбати чавунну гирю або інший інвентар, варто враховувати деякі його нюанси для правильного підбору.

Врахуйте такі аспекти:

  1. Визначтеся зі сферою застосування гирі, врахуйте вправи, якими хочете займатися, що вплине на її форму та вагу.
  2. Підбирайте форму та розмір гирі у залежності від власних уподобань та зручності.
  3. Дно має бути широким, що дозволить зробити інвентар стійким для зручного спуску на покриття підлоги.
  4. Для більш надійного хвату обирайте моделі з покриттям, яке має антиковзкі властивості.
  5. Врахуйте відстань між ядром та держаком, щоб рука вільно пролягала між ними.

Щоб тренування були правильнішими та комфортнішими, обирайте класичні гирі, а не кастом (наприклад, з головою тварини й так далі), які забезпечують правильну подачу та положення тренажера.

Як правильно обрати вагу гирі

Важливий аспект – це правильно підібрана вага виробу, від якої залежатиме ефективність та безпека тренувань.

Необхідно врахувати такі нюанси:

  • Дівчатам краще розпочинати тренування з 6 кг, а чоловікам – з 12 кг;
  • У випадку жиму від грудей від ста кг краще обирати гирі із вагою від 24 кг;
  • Для легких фітнес-тренувань підійдуть моделі до 4 кг;
  • Для дітей підійдуть гирі до 3 кг.

Основне правило підбору гирі за вагою – це акцент на рівень спортивного розвитку, частоту тренувань, особливості вправ, які планується виконувати. У нашому каталозі ви знайдете гирі будь-якої ваги – як для початківців, так і професіоналів!

 

 

Перейти в каталог