Які бувають види обтяжувачів та як їх правильно обрати

Які бувають види обтяжувачів та як їх правильно обрати

 

Які бувають види обтяжувачів та як їх правильно обрати

Який спортивний інвентар допоможе покращити ефективність тренувань, не вдаючись при цьому до складних вправ та купівлі дорогого заліза? Звичайно ж, мова йде про обтяжувачі для ніг – універсальний інструмент, який підходить і для чоловіків, і для жінок на будь-якому рівні спортивного розвитку. Купити обтяжувачі для ніг ви можете в нашому інтернет магазині.

Переваги застосування обтяжувачів у тренуваннях

Такий універсальний інструмент для спорту, як манжети, можна використовуватися не тільки на ногах, а й на руках за рахунок продуманого, якісного кріплення, а тому за допомогою них можна «навантажити» м'язи верхньої та нижньої частини свого тіла.

Поговоримо докладніше про переваги застосування спортивного навантаження:

  • ● Поліпшення кровообігу та стимуляція роботи серцевого м'яза;
  • ● Посилення м'язового тонусу у верхніх та нижніх кінцівках;
  • ● Зміцнення кровоносних судин;
  • ● Активне спалювання калорій та жирових відкладень у різних зонах тіла;
  • ● Поліпшення зовнішнього вигляду сідниць, стегон та зони преса;
  • ● Підвищення загального рівня витривалості та фізичної сили;
  • ● Відсутність негативних впливів на суглоби та хребет.

А завдяки зручності застосування, відсутності ефекту зісковзування, якісно підібраному матеріалу, який не травмує шкіру, займатися з манжетами ви зможете щотижня!

Обтяжувачі для ніг

Різновиди обтяжувачів для ніг та їх застосування

Стандартно такий інструмент, як обтяжувачі, поділяються на три основні категорії залежно від своєї ваги – легкі, середні та важкі, кожні з яких представлені кількома моделями та мають свої особливості.

Легкі

До цієї категорії належать три види обтяжувачів, які мають вагу 0,5, 1 та 1,5 кг.

Обтяжувачі з вагою в 0,5 кг – відмінне рішення для легких кардіо навантажень, а також розминок, вправ з акцентом на розтяжку та підвищення еластичності м'язів. Підходять для розігріву, початкового рівня тренувань та спортсменів із мінімальним досвідом.

Манжети з вагою в 1 кг також підійдуть новачкам, а також під час тренувань з фітнесу, пілатесу та інших легких видів спорту, спрямованих на підтримку тіла у тонусі та шліфування зовнішнього вигляду.

Обтяжувачі з вагою 1,5 кг – рішення, яке підійде для розминки, що має підвищений рівень складності, а також для спортсменів, які раніше займалися з будь-якою додатковою вагою. З таким інструментом можна сміливо вирушати на пробіжку, а також додатково навантажувати кінцівки у звичних, стандартних вправах.

Обтяжувачі для ніг

Середні

До моделей із середнім рівнем навантаження відносять варіанти з вагою 2 та 2,5 кг.

Обтяжувачі для ніг з вагою 2 кг підійдуть для тренувань, коли необхідно надати м'язам посилене навантаження, при цьому не змінюючи комплексно програму та вправи. Також їх можна використовувати для легкого кардіо, а також коротких пробіжок.

Моделі з вагою 2,5 кг використовуються не тільки для кардіотренувань, але ще й під час занять, спрямованих на швидке та комплексне спалювання жиру та схуднення. Впевнена середня вага дозволяє зробити навантаження відчутним, у результаті навіть стандартні вправи здаватимуться складнішими.

Важкі

До важких відносять вироби, що мають параметри 3 і 4 кг відповідно.

Обтяжувачі для ніг 3 кг підходять для якісного, продуманого шліфування власного тіла. Відчутна вага дозволяє позбутися в'ялості м'язів стегон, сідниць і верхніх кінцівок, отримуючи бажаний рельєф.

Манжети обтяження з вагою 4 кг вважаються найбільш складними для застосування, а тому підходять тільки спортсменам з чималим досвідом роботи з додатковою вагою. Як правило, їх застосовують не для кардіотренувань, а для силових вправ, роботи зі штангою та гирями.

Обтяжувачі для ніг

Протипоказання до тренувань з обтяжувачами

Як і будь-який інший спортивний інвентар, обтяжувачі мають свої протипоказання, коли слід відкласти їх, щоб не нашкодити своєму здоров'ю.

Займатися з манжетами не рекомендується після перенесених операцій, переломів, наявності розтягів або забитих кінцівок, а також при варикозі та інших судинних захворюваннях.

Лікарі не рекомендують займатися спортом з додатковою вагою при захворюваннях серця, а також жовчнокам'яній хворобі.

До протипоказань також можна віднести загальне самопочуття, наявність проблем із шлунково-кишковим трактом чи роботою легень.

Обтяжувачі для ніг

Як правильно обрати обтяжувачі: кілька порад

Якщо ви зібралися зробити свої тренування складнішими, щоб швидше досягти потрібного ефекту та бажаного зовнішнього вигляду, обов'язково зверніть увагу на кілька нюансів, що допоможуть підібрати правильний інвентар.

Особливу увагу зверніть на:

  1. Матеріал: найкращим матеріалом для активних занять вважається синтетика, наприклад, неопрен або кордура. Не рекомендується звертати увагу на вироби з недорогого трикотажу – попри свою привабливість, такі манжети швидко втрачають свій зовнішній вигляд та рвуться.
  2. Конструкцію: переконайтеся, що манжети зроблені якісно, перевіривши липучки, а також шви, які повинні бути прихованими від очей й не мати нерівностей, які призведуть до їх розповзання під час навантаження.
  3. Наповнювач: обтяжувачі можуть бути насипними або набивними, де перші є найнезручнішими. Тренування з піском викликають дискомфорт, а неправильний розподіл ваги призведе до частих травм. А тому найкращий варіант – герметичні, що відштовхують вологу, наповнювачі, наприклад, сталевий дріб.
  4. Кріплення: стандартним кріпленням вважається липучка, яка здатна витримати найбільше навантаження та частоту застосування. Однак, якщо вага манжети перевищує 2 кг, краще обрати варіанти з ремінцем або застібкою, що дозволить зробити заняття безпечнішими.

Врахувати необхідно і вагу інвентарю. Вище ми поділилися інформацією про те, коли та під час яких видів активностей краще використовувати ті чи інші манжети залежно від ваги їх наповнювача. Однак пам'ятайте про те, що починати завжди варто з малого, поступово нарощуючи свої фізичні здібності та спортивний досвід.

Діти можуть займатися з манжетами на руки та ноги, й при цьому рекомендується обирати для них варіанти з легкої категорії, з вагою не більше 0,5-1 кг.

А у нашому каталозі ви знайдете найкращі варіанти обтяжувачів, які стануть у пригоді і дорослим, і дітям!

 

 

 

Перейти в каталог