Як вибрати турнік для дому

Як вибрати турнік для дому

 

Різновиди спортивних турників

Актуальність турників як тренажерів дозволила створити велику кількість різновидів, кожен з яких має свої плюси та особливості. Купити турніки ви можете в нашому інтернет магазині.

Розсувний

У цю категорію входять турніки у двері, які вважаються найбільш доступним варіантом. Їх особливість полягає у системі кріплень на дюбель або анкер, або ж за допомогою спеціальних кріплень із комплекту. Вони відрізняються оптимально підібраним рівнем довжини поперечини, внаслідок чого на ній зручно здійснювати будь-які види хвата.

Турнік в двері

У середньому такий вид турніка витримує близько 100 кг ваги. Рекомендуємо встановлювати його в отворах, що монтуються на бетонні або цегляні стіни. Дверне полотно із ДВП або ДСП не зможе забезпечити надійний рівень кріплення.

Настінний

Головна особливість такої моделі – у системі кріплення на анкер, що дозволяє самостійно обирати місце та висоту установки. Найчастіше такий варіант підбирають спортсмени з високим зростом, яким може бути незручно займатися на стандартних турніках.

Турнік на стіну

Турнік на стіну може витримувати вагу до 200 кг та більше. Може мати додаткові, вигнуті ручки, які підходять для вільного вісу. За наявності у такої моделі додаткових ручок, можна значно розширити комплекс вправ, створюючи навантаження на всі групи м'язів.

Підлогові

Окремостоячі турніки мають найбільшу ціну та габарити, проте дозволяють забезпечити найширший спектр навантажень на різні групи м'язів. Вважають, що такий виріб не є турніком, а скоріше цілим комплексом, куди можна кріпити боксерську грушу, а також інші види спортивного інвентарю.

Турнік стійка

Подібний тренажер – найкращий вибір, якщо ви потребуєте комплексного розвитку тіла, а також він не вимагає монтажу на стіні або у зону дверей.

Багатофункціональний

В окрему категорію необхідно внести такі вироби, як турніки багатофункціональні на стіну. Подібно до попередніх комплексів, вони включають велику кількість додаткових ручок і кріплень, можуть мати бруси, що значно розширює спектр тренувань.

Турнік 3 в 1

Моделі турніків 3в1 і більше можуть витримувати вагу користувача до 230 кг, а також вимагають монтажу на стіни не з гіпсокартону або тонких матеріалів.

Переваги тренувань із турніком

Подібно до інших видів спортивного інвентарю, домашній турнік має цілу низку переваг, що робить його актуальним та ефективним для спортсменів з будь-яким рівнем активності.

Серед плюсів варто зазначити такі:

  • Формування яскраво вираженої спинної мускулатури;
  • Поліпшення тонусу м'язів на передпліччях та біцепсах;
  • Навантаження як на верхню, так і на нижню частину спини;
  • Формування правильної форми та сили м'язів;
  • Посилення кистьового хвату та фізичної сили;
  • Підвищення витривалості;
  • Зміцнення та оздоровлення хребетного стовпа;
  • Поліпшення постави й не тільки.

Крім того, тренування з турніком дозволяють зміцнити не тільки серцево-судинну систему, а й попрацювати з диханням, стимулюють кровоток. А ще вис на турніку на постійній основі дозволяє отримати струнку і підтягнуту фігуру.

Турнік настінний

 

Протипоказання до тренувань із турніком

Як і будь-який інший функціональний тренажер, турнік також має низку протипоказань, куди входить як погане самопочуття, так і різні захворювання, а ще вагітність.

Не рекомендується займатися з турніком у разі наявності наступних захворювань:

  • Сколіоз;
  • Остеохондроз;
  • Міжхребцева грижа;
  • Артрит;
  • Лордоз;
  • Хребетна ішемія та інші.

Також з обережністю слід підходити до тренувань на такому інвентарі після нещодавно отриманих травм спини, ліктьових або плечових суглобів.

Рекомендації щодо підбору турників для дому

Перед тим, як купити турніки додому, необхідно врахувати декілька основних моментів та їх характеристики для вибору правильної моделі.

Вид установки

Підбирається у залежності від наявності вільного простору та структури дверного або настінного покриття. Для приміщень з маленькими габаритами ми рекомендуємо підбирати турніки у дверний проріз, а ось для кімнат, де багато вільного місця – підлогові варіанти, які дозволять вберегти ремонт і оздоблювальне покриття. Якщо у будинку є стіни, товщина яких перевищує десять сантиметрів – тоді оптимальним варіантом стануть настінні турніки.

Варіанти хвата

Стандартно турніки поділяються на два види – з одним та з великою кількістю хватів. Чим їх більше – тим більше вправ можна використовувати, підключаючи до роботи всі м'язи свого тіла. Завдяки збільшеній кількості хватів можна краще розподілити навантаження вздовж усього тіла, роблячи акцент на руках або спині. Однохватові варіанти підійдуть для нечастих тренувань та підтримки форми, низької фізичної активності.

Матеріал

Щоб витримати великий рівень навантаження, а також забезпечити безпеку під час занять, важливо, щоб турнік створювався з якісних матеріалів. Найкращий варіант – металеві труби, які витримують велику вагу без деформації. А для зручності тренувань можна придбати моделі з гумовим або іншим видом покриття у зоні хвата, що забезпечать антиковзкий ефект.

Рівень навантаження

Граничне навантаження – важливий параметр, який слід підбирати залежно від того, хто саме використовуватиме турнік вдома. Деякі варіанти можуть витримувати лише 80 кг, а інші – 230 кг. Для дітей підійдуть моделі до 100 кг, тоді як для дорослих спортсменів варто обрати вироби, що здатні витримати більшу вагу. Також врахуйте, що під час виконання вправ змінюється рівень навантаження у більшу сторону, тому підбирати його необхідно із запасом.

Турнік напольний

Габарити

Від того, які габарити має турнік, залежатиме можливість його встановлення та зручність експлуатації. Визначте, в якій точці квартири чи будинку хочете монтувати турнік, а потім здійсніть обмір цього місця. Завдяки цьому буде простіше підібрати габарити виробу так, щоб він не заважав і забезпечував безпечні тренування.

Наприклад, турніки у двері можуть мати ширину від 60 до 150 см, а настінні та підлогові моделі – значно більше. Врахуйте також і необхідний рівень вильоту під час тренування, необхідність вільної зони для руху кінцівок й не тільки.

А у нашому асортименті ви знайдете найкращі турніки для дому та спорту!

 

 

Перейти в каталог